Великодня мозаїка: світло без тіні

Тематичні виставки і благодійні аукціони допомагають пережити страсний тиждень  

Відомий художник-кераміст Рустем Скибін — один із найяскравіших сучасних представників кримськотатарської культури. Твори з його гончарної майстерні є в колишнього американського президента Джорджа Буша, мільярдера-філантропа Джорджа Сороса, Єврокомісара Штефана Фюле.

Повернувшись у дев’яностих роках минулого століття разом з родиною на історичну батьківщину, Рустем на основі орнаментів кримськотатарської вишивки, зібраних і розшифрованих художником і мистецтвознавцем Мамутом Чурлу, створив власний стиль поліхромного розпису керамічних виробів, який відображає найкращі риси традиційної культури кримських татарів.

У витворах Рустема  Скибіна зашифрований  код його народу

У витворах Рустема Скибіна зашифрований код його народу

Майстер досконало опанував метод створення щоразу нових варіантів стародавніх орнаментальних структур. Візерунки його творів мають потужну позитивну енергетику, закладену в основній програмі буття, — продовження життя на землі. На жаль, політичні події останнього часу змусили художника полишити творчу майстерню і рідний дім на півострові та стати біженцем. У такий непростий час лише творчість допомагає підтримувати душевну рівновагу.  Цими днями він разом з іншими митцями експонує свої роботи у столичній галереї «Античне місто». Саме тут відвідувачі мають змогу відволіктися від переживань, вибратися за межі тривожного інформаційного поля і, бодай на хвилинку скоротивши страсний тиждень, наблизити Світле Христове Воскресіння.

Яйце з ликом Святого  Миколая слугуватиме оселі  оберегом

Яйце з ликом Святого Миколая слугуватиме оселі оберегом

На виставці представлені оригінальні авторські роботи: вироби з порцеляни, кераміка, розписні дерев’яні яйця, художнє скло тощо. Приміром, розписні пасхальні яйця Наталії Стадник напевне не залишать вас байдужими: вони здатні привнести особливий затишок до вашого домашнього вогнища, а професіоналізм виконання і вкладена у кожну роботу часточка душі викликають неабияке захоплення. Ось художнє скло Ігоря Мацієвського —  вершина склодувного мистецтва. Споглядаючи його роботи, мимоволі усвідомлюєш крихкість і складність матеріалу і починаєш зворушливо вірити в існування чарівників.

 

Ось такі чудові — різнокольорові...

Ось такі чудові — різнокольорові...

А відомий майстер Тетяна Жукова виготовила чергову перлину для шанувальників авторської порцеляни. Її шляхетна порцелянова панянка вирізняється  і ретельно вималюваними деталями, і витонченою вишуканістю.  Особливе місце серед експонатів виставки посідає унікальна подарункова Біблія з ілюстраціями іспанського абстракціоніста Сальвадора Далі. Це російськомовне видання з дев’ятьма сотнями сторінок і сотнею ілюстрацій уже неодноразово презентували в Україні. Втім, організатори сподіваються, що така вічна книга ще не раз знайде свого поціновувача. Тож цими днями двері галереї гостинно відкриті для охочих помилуватися витворами  чудових майстрів. А ще є унікальна нагода придбати оригінальний подарунок до найсвітлішого свята — окрайчик щастя для власної душевної мозаїки, в якій не місце темним кольорам. 

Вам би, пані,  пасувало  свято

Вам би, пані, пасувало свято

 

Ганна РОМАШКО
для «Урядового кур’єра»,

Володимир ЗАЇКА (фото),
«Урядовий кур’єр

 

Джерело «Урядовий кур’єр»,

Українська

Теги: